Felicitări cu ocazia Zilei Internaționale a Familiei

Cu ocazia Zilei Internaționale a Familiei, Fundația de Binefacere „Caritas Moldova” transmite cele mai sincere felicitări tuturor familiilor, în special celor defavorizate.

În această zi minunată, în care celebrăm cea mai importantă celulă a societății umane, vrem să reiterăm afirmația Maicii Tereza, care spunea că „dacă vrei să schimbi lumea, du-te acasă și iubește-ți familia”. Aceste cuvinte ne amintesc că schimbarea reală și durabilă începe din căminul familial. Prin iubirea, înțelegerea și respectul pe care ni le oferim unii altora în familie, putem să inspirăm și să influențăm pozitiv societatea în ansamblu.

În calitate de membri ai uneia dintre cele mai mari familii spirituale – Biserica Catolică – vă dorim iubire și armonie în familiile dvs. Fiecare gest de dragoste și fiecare moment petrecut împreună cu cei dragi contribuie la dezvoltarea și schimbarea în bine a lumii noastre.